3 pokerové hry, které jsou lepší než Texas Holdem

Můžete vydělat peníze hraním Texas holdem, ale ne vždy to je verze pokeru, kde můžete vydělat nejvíce peněz. Takže když hraji poker, mou první prioritou je vydělat co nejvíce peněz.

Pokud mohu vydělat více peněz hraním Texas holdemu než jinou verzí pokeru, hraji Texas holdem. Ale naučil jsem se, že mohu vydělat více peněz hraním méně populárních verzí pokeru.

Tento příspěvek uvádí tři varianty pokeru, které mohou být ziskovější než Texas holdem, a vysvětluje, proč je každá verze lepší.

Nedělejte chybu a nemyslete si, že kteroukoli z těchto her je snadné porazit. Stále se musíte naučit používat pokerovou strategii lépe než vaši soupeři.

Pot Limit Omaha High

Ze tří pokerových variant v tomto příspěvku je pot-limit Omaha high nejblíže no-limit Texas holdemu. Hra s limitem banku samozřejmě není úplně stejná jako hra bez limitu, ale v akci je relativně blízko.

Hlavní rozdíl mezi Omaha pokerem a Texas holdem pokerem je ten, že při hře Omaha začínáte se čtyřmi kartami místo dvou. K vytvoření kombinace také musíte použít dvě ze svých čtyř karet.

Tyto rozdíly jsou hlavními důvody, proč pot-limit Omaha high může být ziskovější než Texas holdem. Nezkušení hráči si myslí, že mají větší šanci na výhru, když mají čtyři karty a zapomenou, že musí použít dvě karty z ruky.

Většina pokerových hráčů začíná hraním Texas holdem. Hráči, kteří se rozhodnou zkusit Omazu, obvykle hrají příliš mnoho hand. I když máte větší šanci na dokončení slušné kombinace, když začnete se čtyřmi kartami, pravdou je, že každý hráč začíná se čtyřmi kartami.

Když každý hráč začíná se čtyřmi kartami, musíte mít v průměru lepší kombinaci, když hrajete Omaha, než potřebujete, když hrajete Texas holdem, chcete-li vyhrát.

Poznámka:
Pravidlo vyžadující použití dvou zakrytých karet a tří společných karet k dokončení handy se zdá jednoduché. Hráči Texas holdemu jsou však zvyklí používat jednu ze svých zakrytých karet a čtyři společné karty, nebo dokonce všech pět společných karet k dokončení handy.

Pot limit je podobný no-limit pokeru, ale pot limit dává chytrým pokerovým hráčům lepší příležitost kontrolovat velikost banku. Nejlepší hráči pokeru vědí, jak používat pravidla limitu banku, aby minimalizovali velikost banku, když losují na lepší kombinaci. Vědí také, jak maximalizovat bank a zároveň udržet slabší hráče ve hře při výhře.

Všechny věci popsané v této sekci dohromady činí pot-limit Omaha high ziskovou hrou pro chytré hráče. Samozřejmě stále musíte hrát lépe než většina vašich soupeřů, pokud chcete vyhrát, stejně jako když hrajete jakoukoli jinou pokerovou variantu. Ale to vše se scvrkává na učení a používání strategie.

Hra s limitem banku může způsobit chyby, které jsou drahé, stejně jako hra bez limitu. Pokud jste dobrý hráč Omahy, pot-limit high je vaší nejlepší volbou. Pokud však stále pracujete na svých strategických dovednostech, lepší volbou je limit Omaha high low. V další části se dozvíte více o limit high lo Omaha.

Limit Omaha High Low

Když hrajete jakoukoli formu pokeru proti soupeřům, většina vašeho zisku pochází z chyb vašich soupeřů. Pokud tedy dokážete udělat méně chyb než vaši soupeři, je pravděpodobné, že vyděláte.

K omezení chyb můžete použít několik různých strategií a nástrojů. Můžete dokonce použít některé strategie, které pomáhají slabým soupeřům dělat více chyb.

Nejdůležitější strategií nebo nástrojem, který můžete při hraní Omaha pokeru použít, je matematika. A high-low verze Omaha vám dává více příležitostí k použití matematiky.

Když hrajete Texas holdem, začínáte se dvěma kartami. Když začnete se čtyřmi kartami, máte na začátku každé handy dvakrát více informací. Více informací máte na flopu, na turnu a na riveru.

Díky možnosti rozdělení banku mezi vysokou a nízkou kombinaci máte během každé hry více možností a čísel.

Omaha high low lze nalézt v limitu i pot limitu. Když si osvojíte matematiku při hraní Omahy, můžete vyhrát více hracího limitu banku. Ale u limitních stolů je k dispozici spousta zisku. A limitní tabulky jsou tím nejlepším místem, kde můžete pracovat na svých dovednostech.

Když hrajete limit Omaha high low, každé vaše rozhodnutí může být diktováno matematikou. Samozřejmě to vyžaduje určité zkušenosti, abyste se naučili veškerou matematiku, kterou potřebujete použít, ale jakmile se naučíte matematiku pro Omazu, můžete dosahovat konzistentního zisku u stolů s limitem high-low.

Pokud právě začínáte pracovat na svých dovednostech v Omaze, můžete začít u stolů s nejvyšším limitem. U těchto stolů nemusíte pracovat na svých slabých dovednostech a můžete se bez komplikací soustředit na odds, pot odds a očekávání.

Jakmile zvládnete své strategické a matematické dovednosti, můžete rychle upravit své dovednosti tak, aby zahrnovaly verzi Omaha s vysokým lo.

3 – 7 Card Stud

Věřte tomu nebo ne, sedmikartový stud byl nejhranější verzí pokeru, než pokerové herny převzal Texas holdem. Sedmikartový stud je nyní méně populární než Texas holdem a Omaha.

Sedmikartový stud je na tomto seznamu pokerových variant, které jsou lepší než Texas holdem, protože není populární. Většina hráčů u stolů s nízkým limitem sedmi karet si dává pauzu od Texas holdemu a neví, jak vyhrát.

Jedním z hlavních důvodů, proč jsou variace Omahy prvními dvěma hrami na tomto seznamu, je to, že vaši soupeři pravděpodobně dělají chyby.

Hráči, kteří se snaží hrát sedmikartový stud, aniž by znali nejlepší strategie, také častěji chybují.
Všechny pokerové hry používají matematiku a sedmikaretní stud není jiný. Když hrajete, každé rozhodnutí musí být založeno na matematických šancích na výhru. Stejně jako když hrajete Omazu, pokud se naučíte používat matematiku, můžete hrát s výhodou nad svými soupeři.

V sedmikartovém studu znáte hodnotu svých karet a znáte hodnotu všech karet lícem nahoru, které patří vašim soupeřům. Pomocí informací, které máte, můžete určit šance na dokončení výherní kombinace a kvalifikovaně odhadnout, jaké karty mají vaši soupeři nebo do kterých tahají.

Měli byste zůstat u Texas holdemu, pokud se nechcete naučit dobře hrát se sedmi kartami. Ale pokud se naučíte dobře hrát se sedmi kartami, je snadné najít stoly plné hráčů, kteří nevědí, jak dobře hrát.

Spropitné:
Většina knih o sedmikartové strategii stud je stará, protože hra není nyní populární. Ale staré knihy jsou stále dobrými učebními pomůckami a můžete si je vyzvednout použité za nízkou cenu. Dobré sedmikartové stud strategie můžete také najít online.

Dobrou zprávou je, že pokud se naučíte používat matematické dovednosti potřebné k vítězství v kterékoli ze tří her uvedených v tomto příspěvku, můžete stejné dovednosti použít v jakékoli pokerové hře, kterou hrajete. Matematické dovednosti vám dokonce pomohou vyhrát více peněz, pokud se rozhodnete vrátit ke hře Texas holdem.

Závěr

Texas holdem je populární, ale každý chytrý pokerový hráč se zaměřuje na hledání her, kde může vydělat nejvíce peněz. Takže pokud můžete vydělat více peněz hraním Omahy, než můžete vydělat hraním Texas holdem, musíte hrát Omaha.

Většina peněz, které vyděláte hraním pokeru, pochází z chyb vašich soupeřů. Tři pokerové hry uvedené v tomto příspěvku dávají vašim soupeřům spoustu příležitostí k chybám.

Ujistěte se, že neděláte stejné chyby a vaše zisky se zlepší. Jediné, co musíte udělat, je prostudovat a zlepšit svou strategii, aby byla lepší než většina vašich protivníků.