Jak se francouzská ruleta liší od americké a evropské?

Ruletu znají i ti, kteří nikdy nevkročili do kasina. Je zobrazován v popkultuře a je zmiňován ve filmech, písních a televizních pořadech. které obsahují kasina. Pamatujete si, když Fred Sanford, hlavní postava seriálu Sanford a syn, jednou vtipkoval: „Vždy sázejte na černou?“

Mnoho nováčků si neuvědomuje, že existuje několik různých ruletových her, včetně amerických, evropských a francouzských variant. Většina z nás to považuje za osamocenou hru, ale pokud chcete hru vyzkoušet, je důležité pochopit rozdíly mezi těmito třemi.

Rozložení kol a stolu

Různé verze rulety se vyznačují odlišným rozložením stolu a samotného kola. V evropské a francouzské ruletě je k číslům od jedné do 36 pouze jedna nula (0). To neplatí v americké ruletě. Zatímco Americká ruleta obsahuje stejných 37 čísel, do kola je přidána dvojitá nula (00).

Kvůli tomuto dodatečnému číslu je rozložení tabulky také mírně odlišné. Americké rozložení stolu má sekci 00, něco, co na evropských nebo francouzských stolech není.

Je tu ještě jeden rozdíl, který jsem chtěl zmínit o rozložení tabulky. Ve hře Francouzská ruleta jsou slova na stole vždy zobrazena ve francouzštině. Nezáleží na tom, kde se hra hraje nebo jestli se v zemi dokonce mluví francouzsky, rozložení stolu zůstává ve francouzštině bez ohledu na to.

Dodatečné číslo v Americké ruletě je velmi jemný rozdíl. Pro většinu se to nezdá jako zvlášť velký problém, ale upravuje to pravděpodobnost, že vyhrajete, a ne ve váš prospěch.

Pokud hrajete s jedním číslem, už to není šance 1 ku 37, že vyhrajete. Nyní je to jedna ku 38. Smutné na tom je, že jsem zjistil, že snížené šance na výhru obvykle nezvyšují výplatu, pokud vyhrajete.

Zdálo by se logické, že pokud jsou kurzy proti vám, když vyhrajete, měli byste obdržet větší výplatu, ale takhle americká ruleta nefunguje. Vše, co tato hra udělala, je dát domu větší výhodu bez penalizace.

Dát vám nějaké dimenze

Pokud jste v kamenném kasinu, zjistíte, že rozměry samotného stolu se mezi americkou ruletou a jejím francouzským protějškem značně liší. Americký stůl je typicky asi 2,9 m x 1,7 m. Francouzský stůl je větší, s rozměry 3,3 m x 1,8 m.

Nárůst velikosti mění i roli dealerů. V Americké ruletě je jeden dealer, který stojí na straně vedle kola, zatímco hráči sedí na ostatních dvou stranách. Ve francouzské ruletě jsou dva dealeři, kterým se říká „krupiéři“. Každý drží 60 cm krupiérské hrábě, které se používá k vytažení žetonů na konci každého kola.

Navíc za volantem uvidíte vyvýšenou židli, která se dívá přes stůl. V tomto sedadle je stolní rozhodčí. Jeho úkolem je zajistit, aby se hra hrála spravedlivě, a řešit jakoukoli formu sporu. Hráči sedí na třech stranách stolu.

V tomto případě je kolo uprostřed a na každé straně kola jsou sázková políčka. To se obvykle vyskytuje v kasinech, kde se schází velké množství lidí, aby si zahráli ruletu.

Vzhled kola

Kromě dodatečného čísla na kole americké rulety se vzor, ​​ve kterém jsou čísla rozložena, liší od toho, jak je tomu u kola evropské a francouzské rulety. Americké kolo zobrazuje čísla takto:

  • 0-28-9-26-30-11-7-20-32-17-5-22-34-15-3-24-36-13-1-00-
    -27-10-25-29-12-8-19-31-18-6-21-33-16-4-23-35-14-2

Evropská a francouzská kola se zobrazují odlišně. Počínaje nulou jdou čísla takto:

  • 0-32-15-19-4-21-2-25-17-34-6-27-13-36-11-30-8-23-10-5-
    -24-16-33-1-20-14-31-9-22-18-29-7-28-12-35-3-26

Je tu však něco, co mají oba styly kol společné. V libovolných pěti skupinách čísel na kole, s výjimkou míst, kde se objevuje 0 (nebo 00 na americkém kole), existuje rozdělení, kde budou buď tři lichá čísla a dvě sudá čísla, nebo tři sudá čísla a dvě lichá. Například na kole americké rulety to začíná 28, 9, 26, 30, 11. Jak vidíte, jsou zde tři sudá čísla a dvě lichá čísla.

Stejný vzorec platí i na evropském kole. Hlavní rozdíl je v tom, že začíná třemi lichými čísly z prvních pěti čísel na kole.

Rozdíly v pravidlech

Mezi různými verzemi rulety je také několik rozdílů v pravidlech. Jeden zásadní rozdíl, chci, abyste si byli vědomi toho, co se stane, když míč spadne na nulu. V pravidlech Americké rulety, když se objeví nula, jsou všechny vnější sázky pro hráče považovány za prohrávající.

To znamená, že bez ohledu na to, zda jste vsadili na liché, sudé, červené, černé, vysoké nebo nízké, prohráli jste. To nemusí být nutně pravda ve francouzské ruletě.

Ve francouzské ruletě a také v evropské ruletě nejsou všechny vnější sázky zcela ztraceny, pokud by se objevila nula.
Místo toho se použije jedno ze dvou pravidel. První z nich se nazývá „En Prison“, což znamená „ve vězení“. V tomto případě se sázky neprohrají a zůstanou na stole pro další roztočení. Pokud se ve vteřině objeví nula, prohrajete. Pokud se však objeví jakékoli jiné číslo, pak výhra nebo prohra závisí na čísle, barvě nebo jiné volbě, na kterou vsadíte.

Druhá možnost se nazývá „La Partage“. V tomto pravidle prohrajete polovinu toho, co jste vsadili. Zbytek se vám vrátí, abyste je mohli použít na jinou sázku nebo si je ponechat, pokud si to přejete.

Je zřejmé, že obě možnosti pravidel jsou pro hráče přínosné.

Používání online kasina

Pokud dáváte přednost hraní kasinových her online, mohou se ve vašem oblíbeném online kasinu objevit různé varianty rulety. Existují skvělé možnosti pro webové stránky nabízející hry ve stylu kasina, z nichž mnohé jsou vybaveny živými dealery.

Ať už hrajete americkou, francouzskou nebo evropskou ruletu online, stoly se budou zobrazovat podobně, jako kdybyste hráli v osobním kasinu. Díky tomu mohou hráči snadněji sledovat hru a plně si ji užít. Zážitek je velmi podobný jako v kasinu, jednoduše bez hluku a velkých davů.

Stejně jako u každého online kasina vám doporučuji, abyste si udělali čas na to, abyste provedli patřičné množství průzkumu na samotné stránce.

Hledejte také bonusy a programy, které vám nabízejí další způsoby, jak vyhrát. Někdy mohou online kasina nabízet bonusy, které odpovídají částce, kterou na svůj účet vložíte na začátku. Mohou také nabízet bezplatná otočení nebo hry zdarma nebo jiné typy bonusů. Pokud hledáte nejlepší online kasina, zjistíte, že pro vás existuje několik skvělých možností, díky kterým se vám vyplatí hrát na jejich stránkách.

Ruleta je velmi zábavná při hraní online i osobně. Nyní, když znáte pravidla a rozdíly mezi těmito třemi variacemi, měli byste být schopni si užívat naplno.